Kodulehe tegemine võib olla keeruline ülesanne, kuid hea disain ja kasutajasõbralik koduleht on äärmiselt tähtis ettevõtte edu jaoks. Väga palju näeme, et veebilehe tegemisel tehakse ühtesid ja samu vigu üha uuesti ja uuesti ning need mõjutavad negatiivselt lehe nähtavust veebis. Järgnevalt toome välja 6 (enim)levinud viga, mida kodulehe tegemisel vältida tuleks.

1. Kehva kodulehe kasutajakogemus

Esmalt ja ennekõike peab kodulehe disain olema kasutajasõbralik ja lihtne kasutada. Koduleht peab olema intuitiivne ja selge, nii et kasutajad leiavad otsitavad informatsiooni kiiresti ja lihtsalt. See omakorda tähendab ka seda, et kasutajat suunatakse soovitud tegevuse suunas – olgu selleks siis toote ostu tegemine võimalikult mugavalt või hinnapäringu küsimine.

Samuti on oluline tagada, et lehe laadimisaeg oleks võimalikult kiire, sest kasutajad ei taha oodata pikalt lehe laadimist. Mis toob meid selleni:

2. Veebileht on liiga aeglane

Veebilehe kiirus on selline kahe teraga mõõk – rohkem funktsionaalsust tähendab rohkem ressursse mida kasutada. Samas funktsionaalsus on… teinekord hädavajalik et soovitud tulemus saavutada. Siiski, igaviku laadiv veebileht või kiire sirvimine – me kõik teame omast käest, kumba eelistame. Siinkohal on paar lihtsat soovitust, mida võib teha:

  • Esimene osa on ilmselge – lõika pildid õigesse mõõtu, optimeeri ning kasuta neid. Parim soovitus mida anda, on see et kasuta uut webp formaadis pildifaili mida nüüdseks toetavad sisuliselt kõik modernsed veebilehitsejad.
  • Teiseks – jäädes jätkuvalt piltide juurde – nn lazy load on samuti oluline. Ei ole mõtet laadida kõiki lehel olevaid pilte valmis, kui kasutaja soovib lehe päises järgmisele nupule vajutada. Teisisõnu, laetakse ainult need elemendid mis vaateväljas.
  • Kolmas puudutab Wordpressi platvormi, mis on jätkuvalt enimlevinud lahendus veebilehtede jaoks. Selleks, et ühe nupu disaini jaoks paigaldada eraldi laiendusprogramm või ühe efekti saamiseks teine, tasub neist kas loobuda või luua hoopis isetehtud lahendus CSS, Javasript või PHP koodi kasutades. Üks laiendus lisaks ei ole hullu, aga kui neid on 10 ja laetakse igal lehel, on tulemuseks kaos.
  • Neljandaks – optimeerida kõik CSS ja Javascript failid: minimaliseerida ning vajadusel eemaldada osad mida üldse ei kasutata.

3. Madal turvalisus

Turvalisus on internetis ülioluline ja seda peab jälgima ka kodulehe tegemisel. Kodulehe turvalisuse parandamiseks tuleb kasutada HTTPS-protokolli, mis krüpteerib ja kaitseb kasutaja andmeid. Samuti tuleb vältida kolmandate osapoolte skripte, mis võivad lehe turvalisust ohustada. See omakorda tähendab ka seda, et näiteks sisuhaldustarkvaral nagu Wordpress olev veebileht oleks pidevalt uuendatud ning kõik need laiendusprogrammid mida kasutada soovid, turvalistest allikatest pärit.

4. Kehv või olematu SEO

Kodulehe edukuse ja jõudluse suurendamiseks on oluline teostada hea SEO (otsimootori optimeerimine). See hõlmab lehe sisu ja metaandmete optimiseerimist, mis aitab lehel paremini rankida otsingumootorites. Samuti tuleb teha lehele backlinkide loomist, mis suurendab lehe autoriteetsust ja jõudlust. Mis on SEO ja 5 lihtsat nippi selle optimeerimiseks võite lugeda siit.

5. Puudulik mobiilsne ühilduvus

Tänasel päeval on sisuliselt 75% veebilehtede külastavusest mobiilsete seadmetega, mistõttu on väga oluline, et koduleht oleks mobiilselt ühilduv. Nutiseadmele kohanduv koduleht peab olema hästi kasutatav ja laadida kiiresti ka mobiilseadmetes.

Teistpidiselt tasub seda niipidi vaadata – mobiilne internet võib olla küll kiire, kuid mõtle ka sellele, et veebileht oleks võimalikult väikese kliendile edastava andmemahuga, et ka aeglasema ühendusega laeks leht piisavalt kiiresti.

Kui koduleht ei ole mobiilisõbralik, võivad kasutajad minna teisele veebilehele ja see mõjutab negatiivselt teie ettevõtte edukust.

6. Puudulik sisu ja sisu kvaliteet

Kodulehe sisu peab olema hästi struktureeritud ja selge, nii et kasutajad leiavad otsitavad informatsiooni kiiresti ja lihtsalt. Sisu peab olema väärtuslik ja kasutajatele huvipakkuv, mis suurendab lehe jõudlust ja aitab lehel paremini välja tulla otsingumootorites. Samuti on oluline tagada, et sisu oleks regulaarselt värskendatud, et hoida kasutajaid huvitatud ja lehe autoriteet kõrge.

Kokkuvõte

Nende kuue levinud viga vältimine aitab teil teha tõhusa ja eduka kodulehe, mis aitab teil oma eesmärke saavutada ja suurendada teie edu veebis. Pea meeles, et kodulehe tegemine on pikk protsess ja selle parim tulemus saavutatakse pideva täiustamise ja parandamise kaudu.

Kui sinu jaoks ei ole veebilehtede tegemine igapäevatöö või see tundub liiga aeganõudev, siis on mõistlikum uus veebileht tellida just spetsialistide käest.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Hinnapakkumise päring

Väga meeldiv, et soovite Hundikuu Agentuuriga koostööd teha.

Palun täitke allolev kontaktvorm ning me võtame teiega lähiajal ühendust.

Lugupidamisega

Hundikuu Agentuur